NAMAZI ZAYİ ETMEK NEDİR?

Meryem 59 Sonra onların peşinden öyle bir nesil geldi ki, bunlar namazı zayi ettiler *; nefislerinin arzularına uydular. Bu yüzden ileride cehennem çukuruna atılacaklardır.


Meryem 60 Ancak tevbe edip imana edip ve yararlı iş yapanlar (salih amel işleyenler ) başka; çünkü onlar hiçbir haksızlığa uğratılmayarak cennete gireceklerdir.


Namazı zayi etmek: Var olan bir ibadetin hakkını verememek. Nefislerinin arzularına uyarak, namaz kılmak için zorlanmak, önemsememek, sonra kılarım demek, zorlanarak namaza kalkmak, biriktirip toplu kılmak, kendini namaza verememek, namaz kılarken başka şeyler düşünmek.


Allah diyor ki; ben birşey emrettim , senin nefsinde birşey emretti. Ama sen nefsini tercih ettin. Allah’ın emrini tercih etmedin.

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Hristiyanlar İsa a.s.’ı tanrı yaptılar. Mesela Katoliklere göse İsa olmasaydı kâinat yaratılmazdı. Göklerde ve yeryüzünde görünen ve görünmeyen şeyler, tahtlar, egemenlikler, yönetimler ve hükümranlık

Herkeste ebedi yaşama duygusu vardır. Her insan, hiç ölmeyecekmiş gibi davranır. Ahiret inancı bu duyguyu tatmin eder. Kendini tanrı edinenlerinden kimileri duygularını reenkarnasyon ile tatmine çalış