HERKESİN EBEDİ YAŞAMA DUYGUSU VARDIR

Herkeste ebedi yaşama duygusu vardır. Her insan, hiç ölmeyecekmiş gibi davranır. Ahiret inancı bu duyguyu tatmin eder. Kendini tanrı edinenlerinden kimileri duygularını reenkarnasyon ile tatmine çalışır. Yani öleceklerini ve yeni bir bedende tekrar dirileceklerini söylerler.


“Derler ki:” Bu dünyadaki hayatımızdan başkası yoktur. Ölürüz ve diriliriz; bizi mahveden, sadece yaşlanmadır.” Onların bu hususta bir bilgisi yoktur, sadece tahmin yürütürler.” (Casiye 24)


Kimileri de ölümle her şeyin biteceğini ve hesap gününün yalan olduğunu söyleyerek duygularını bastırmaya çalışırlar. Allah Teâlâ şöyle buyurur:


“O gün yalancıların çekeceği var! Onlar hesap gününü yalan sayanlardır. Saldırgan ve günaha düşkün olandan başkası o günü yalan saymaz. Ona ayetlerimiz okunduğu zaman “ bunlar eskilerin masalları” der. Hayır, hayır; aslında kazandıkları günahlar, yürekleri üzerinde pas oluşturmuştur. Sakın böyle yapmayın; bunlar o gün Rablerinden uzak tutulacaklardır. Sonra bunlar o alevli ateşte kızaracaklardır. Sonra onlara şöyle denecektir:” İşte sizin yalan sayıp durduğunuz , budur.” (Mutaffifin 10-17)

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Hristiyanlar İsa a.s.’ı tanrı yaptılar. Mesela Katoliklere göse İsa olmasaydı kâinat yaratılmazdı. Göklerde ve yeryüzünde görünen ve görünmeyen şeyler, tahtlar, egemenlikler, yönetimler ve hükümranlık

Tevrat ve İncil’e sahip olmaları, Yahudi ve Hristiyanların müşrik olmalarına engel olamamıştır. Önemli olan bir ilahi kitaba sahip olmak değil, ona uymaktır. Elinde Kur’an olan, hatta onu ezberleyen v