ALLAH’IN AFFI İLE ALDANMA

Çok kimse, “ Allah bize niye azap etsin ki?”, “Yarattığı, besleyip büyüttüğü kuluna azap eder mi?” gibi sözlerle kendini aldatır.


Kimileri de yaptıkları bazı iyi işlerin kurtuluşlarına sebep olacağını sanır.


Bedir’de Nebimizin amcası Abbas ve arkadaşları esir düşünce Müslümanlar onları müşrik oldukları için ayıplamışlardı. Abbas şöyle dedi: “ Vallahi biz de Mescid-i Haramı ibadete açık tutar, sıkıntıda olanın sıkıntısını giderir, Kâbe’yi korur, hacılara su dağıtırız.” demiş, bunun üzerine şu ayet indi:


“ Siz, hacılara su vermeyi ve Mescid-i Haram’a hizmeti, Allah’a ve ahiret gününe inanan ve Allah yolunda bütün engellere göğüs geren kimsenin yaptığı ile bir mi tutuyorsunuz? Bunlar Allah katında bir olmazlar. Allah yanlışlar içindeki bir toplumu yola getirmez.” (Tevbe 19)

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Hristiyanlar İsa a.s.’ı tanrı yaptılar. Mesela Katoliklere göse İsa olmasaydı kâinat yaratılmazdı. Göklerde ve yeryüzünde görünen ve görünmeyen şeyler, tahtlar, egemenlikler, yönetimler ve hükümranlık

Herkeste ebedi yaşama duygusu vardır. Her insan, hiç ölmeyecekmiş gibi davranır. Ahiret inancı bu duyguyu tatmin eder. Kendini tanrı edinenlerinden kimileri duygularını reenkarnasyon ile tatmine çalış